Ako často by sa malo preventívne chodiť na sono prsníkov a mamografiu?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

mám 44 rokov a každý rok chodím na preventívnu gynekologickú prehliadku. V rámci nej dostávam posledné roky výmenný lístok na sono prsníkov alebo mamografiu. Minulý rok som bola na mamografii. V správe bolo napísané, že MG kontroka o dva roky. Doktorka mi nedala výmeny lístok ani na USG.

Nemala by som toto vyšetrenie absolvovať?

Je dostačujúce ísť až po 2 rokoch na mamografiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, mamografia je dostačujúca každé 2 roky. Vyšetrujúci lekár v závere uvedie potrebný interval ďalšieho vyšetrenia.

Samozrejme, pokiaľ by ste spozorovali akékoľvek zmeny, ihneď vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník