Ako často a kedy sa merajú prietoky?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

som v 32. týždni tehotenstva a za celé tehotenstvo mi nikdy nikto nemeral prietoky. Ani mi to môj gynekológ nespomínal. Keď som sa ho na to pýtala, povedal, že sa to robí vo vyššom štádiu. Mám za sebou niekoľko potratov. Som riziková pacientka. Mám strach, že sa niečo pokazí.

Aký je Váš názor?

Mám asertívne žiadať o toto vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

od 30. týždňa sa merajú na každej poradni.

Od 36. týždňa budete gynekológa navštevovať častejšie ako raz za 4 - 5 týždňov a vtedy Vám ich bude merať pri každom stretnutí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník