Aké zmeny na bradavkách signalizujú už problém?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

je normálne, ak sa okolo dvorca bradavky nachádzajú také menšie/väčšie biely “ďopky”, ktoré sú asi počas menštruácie viditeľnejšie, priam je to niekedy z estetického hľadiska nepekné.

Ďalšia moja otázka súvisí s veľkosťou, či je normálne, ak je jedna bradavka viditeľne väčšia ako druhá a či je problém, ak sa vytvorí na bradavke hnedý fľak - niečo ako pigmentová škvrna.

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dobrý deň,

“biele ďopky” okolo bradaviek by mohli byť Montgomeriho žliazky, ktoré sa zvýraznili po tehotenstve. Neviem či ste ale rodili, keďže to neuvádzate.

Asymetria vo veľkosti je prirodzená, tak pri bradavkách ako aj pri prsníkoch.

Pigmentová škrvna problémom tiež nie je.

Keďže som ale nález nevidela, vyjadrujem sa len k popísaným obavám. Objektívne sa vyjadrí Váš lekár po vyšetrení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník