Aké vyšetrenia robí gynekológ počas menzesu, ktorý trvá 11 dní?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

aké vyšetrenia robí gynekológ počas menzesu, ktorý trvá 11 dní?

Ide o slabší krvavý výtok.

Je možné nastaviť tabletkovú liečbu na zastavenie krvácania, a až potom vyšetrenie?

Ďakujem.

Dobrý deň,

gynekológa postačí vyhľadať pri slabšom krvácaní trvajúcom 14 dní a viac.

V prvom rade si doma zrealizujte tehotenský test. Ak bude negatívny, gynekológ pravdepodobne nastaví liečbu na zastavenie krvácania a následne si Vás pozve na vyšetrenie po skončení menzesu.

Postup jednotlivých gynekológov sa však môže líšiť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník