Aké sú Vaše odporúčania, keď mám nízko uloženú placentu?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

som na konci 26. týždni a dnes mi na poradni zistili, že mám nízko uloženú placentu. A to konkrétne 15 mm nad bránkou, placentu mám vpredu. Mesiac predtým to bolo 40 mm a tiež som mala v správe, že je nízko. Vlastne mi k tomu len zastupujúca pani doktorka nič viac nepovedala, len že krčok je ok. Kontrolu mám o mesiac.

Mám sa teda šetriť, prípadne ležať vyššie?

Máte nejaké odporúčania?

Je šanca, že sa placenta ešte vytiahne?

Pomôže mi Magnerot?

Ďakujem

Dobrý deň,

postupujúcim tehotenstvom sa s rastom maternice placenta vysúva vyššie.
Definitívne sa poloha určí v 32. týždni tehotenstva. Následne sa určí spôsob vedenia pôrodu. Pokiaľ pôjde iba o nízko nasadajúcu placentu, rodiť môžete spontánne.

Neobávajte sa, ovplyvniť to vy nijako neviete. Nie je potrebný ani špeciálny kľudový režim a Magnerot už vôbec nepomôže.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník