Aké sú riziká pri IVF, ak som fajčiarka?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

chystám sa na IVF a som fajčiarka.

Môžu mi uškodiť injekcie alebo narkóza kvôli fajčeniu? Čo sa môže stať, keď fajčím?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

súčasťou IVF cyklu je obvykle hormonálna liečba. Nie je šťastnou kombináciou jej kombinácia a fajčenie, predovšetkým pre riziko vzniku trombózy.

Druhým pohľadom je tiež želaná gravidita a fajčenie. Fajčenie teda vôbec nemá priaznivý vplyv na priebeh tehotenstva a plod.

Preto sa treba zamyslieť nad tým, že by ste fajčiť prestali.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník