Aké sú riziká horúcej sprchy v tehotenstve?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, aký vplyv má horúca sprcha na dieťa na konci 6. mesiaca tehotenstva. Doposiaľ som si občas dopriala dosť teplú, priam až horúcu sprchu, keďže každé ráno sa budím ubolená a dolámaná. Pomohlo mi to vždy naštartovať sa a trochu zregenerovať.

Cez víkend sa mi však prvýkrát stalo, že mi po sprche ostalo nevoľno. Strašne som sa potila a bolo mi mdlo. Odmerala som si tlak, mala som 100/62, telesná teplota bola 36,3.

Mohlo mi ostať zle z výrazne teplej vody, resp. sparna v kúpeľni?

Je to nejaké riziko pre dieťa?

Viem, že horúce a termálne kúpele sa neodporúčajú v tehotenstve, o sprche som doposiaľ nevedela.

Ďakujem!

Dobrý deň,

po horúcej sprche sa Vám roztiahnú cievy v tele, prudko Vám klesne tlak, Vy máte príznaky ako popisujete vyššie a dieťatko sa cíti podobne. Je chvíľku ohrozené nedostatočným zásobovaním kyslíka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník