Aké lieky zobrať na dovolenku, ak som tehotná?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

mám na Vás pár otázok. V sobotu letíme na dovolenku (let bude trvať cca 2,5 hod.) práve budem 16+7 tt. Minulý týždeň som bola u lekárky a zhodnotila, že je všetko v poriadku a na dovolenku ísť môžem. Teším sa ale aj mám trochu obavy či bude všetko v poriadku po prílete a pri mori.

Chcela by som sa opýtať, či musím byť stále v tieni, ako je to so vstupom do mora a takisto ma zaujíma, či bruško mám mať niečím prikryté alebo nie?

Aké lieky pre istotu mám so sebou zobrať ako tehotná?

V prípade, že by som mala hnedý výtok, čo mám robiť?

Nenapadajú ma ďalšie otázky ale budem veľmi vďačná ak mi poradíte čo robiť/nerobiť pri mori.

Ďakujem za každú radu.

Dobrý deň,

ak sa na niečo liečite, tak svoje lieky. Paralen na teplotu, Magnézium v prípade bolestí (3x1, maximálne 3x2), Carbosorb (4 tbl. naraz, podľa potreby opakovať 3-4x denne) a Hylak (40 kv. 3x denne) v prípade hnačky. Neviem kam letíte, ale pozor na pitnú vodu a ľad v nápojoch. Ascorutin (3x denne) pre prípad špinenia. Ak by ste však začali krvácať, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Opaľovať sa na priamom slnku nedoporučujem, bruško by som prekryla, do mora ísť kľudne môžete.

Peknú dovolenku!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník