Aké je riziko, že sa zopakuje pôrod vakuoextrakciou?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, či keď som mala prvý pôrod ukončený vakuoextrakciou z dôvodu, že som nebola schopná vytlačiť dcéru a ona sa zasekla v pôrodných cestách, je nejaká pravdepodobnosť, že aj druhý pôrod tak dopadne, a proste nie som schopná porodiť dieťa normálne?

Veľmi sa bojím. Z prvého pôrodu som sa nevedela spamätať vyše roka a to tiež iba s pomocou terapie, k dcérke som si tiež nevedela nájsť cestu tak skoro. Nechcem, aby sa to znova zopakovalo.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nemusí sa to vôbec opakovať. Nie je to pravidlom.

Doporučila by som absolvovať psychofyzickú prípravu na pôrod. Tiež zvážte cvičenie s Aniballom od ukončeného 36gt. Pekne, v kľude doma sa naučíte ako tlačiť. Dcérka už pre svojho súrodenca pripravila cestičku, mohlo by to ísť preto ľahšie. Ale úplným základom je myslieť pozitívne.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník