Aká je šanca, že sa zopakuje MA?

Zodpovedané
13. dec 2022

Dobrý deň,

v júni som mala MA, v 8. tt, plod sa prestal vyvíjať. Teraz som si našla pozitívny tehotenský test, som tehotná. 🙂

Je nejaká šanca, že sa to zopakuje?

Mám už dve zdravé deti 13 r. a 2,5 r.

Ďakujem.

Dobrý deň,

išlo skôr o náhodu. Každá tretia žena má v anamnéze prekonaný potrat. Ak sa v jednom bode vývoja niečo pokazí, príroda si to zariadi po svojom a plod sa prestane vyvíjať.

Je prípadne možné nasadiť preventívne v prvom trimestri na podporu udržania gravidity progesterón. Konzultujte svoje možnosti s Vaším gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník