Aká je príčina slabej menštruácie?

Zodpovedané
15. apr 2022

Dobrý deň,

mám 33 rokov a cca pred rokom a pol som si všimla, že menštruácia je každý druhý mesiac slabá. Posledný pol rok až trištvrte roka mám menštruáciu slabú každý mesiac. Už prestala byť slabá len každý druhý mesiac. Začala byť veľmi slabá až tak, že mi stačí 1 vložka denne. Posledná menštruácia sa dostavila síce na čas, ale skôr len v podobe špinenia. Celá menštruácia trvá 3 dní.

Prečo sa mi stráca menštruácia?

Poslednú gynekologickú prehliadku som mala pred pol rokom. Doktorka povedala, že všetko je v poriadku a kým chodí a pravidelne je to ok. Ale ja ani nemôžem povedať, že prišla, lebo to sa nedá nazvať menzesom. Tehotenstvo vylučujem.

Čo za tým môže byť?

Aké vyšetrenia by som mala podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčinou môže byť nízka hladina estrogénov. Pokiaľ aktuálne tehotenstvo neplánujete, nie je potreba to riešiť.

Ďalšími možnosťami by mohli byť prísna diéta, stres, či neprimeraná fyzická záťaž.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník