Aká je príčina nepravidelnej menštruácie?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Aká je príčina nepravidelnej menštruácie?

Doktor žiaden problém nenašiel a povedal, že všetko je v poriadku. Len moje vaječníky sú ako keby nedozreté a nepracujú akoby mali pre menštruáciu. Objednala som si Inositol a kyselinu listovú namiesto Inofolicu.

Môže mi to pomôcť upraviť cyklus a otehotnieť?

Alebo mám skúsiť ten progesterón?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo ste písali, príčinou nepravidelného menzesu bude hormonálna nerovnováha a to v dôsledku toho, že nemáte ovuláciu. Ovulácia je súčasťou fyziologického cyklu a spúšťa “druhú” fázu menštruačného cyklu. Pokiaľ u Vás neprebieha, nepríde ani menštruácia.

Pokiaľ chcete aktívne riešiť tehotenstvo a nie len doplnkami stravy, vyhľadajte svojho gynekológa. Nasadí Vám hormonálnu liečbu na podporu ovulácie + progesterón v druhej polovici cyklu.

Prípadne sa ešte pokúšajte popri užívaní preparátov čo ste si zakúpili a uvidíte. Ako som už písala, doplnky stravy môžu pomôcť, ale aj nemusia. Efekt však nečakajte okamžite, je potrebné ich užívať dlhodobo.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník