Aká je príčina častého biochemického tehotenstva?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

mám 26 rokov a často sa mi stáva, že mám biochemické tehotenstvo. Gynekologička to nerieši. Vraj sú to falošné testy. Vždy kupujem iné. 4 testy mi vyšli pozitívne po menzese a potom slabla čiarka.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

je v prvom rade vhodné dovyšetrovať, či sa skutočne jedná o biochemickú graviditu. Krvnými testami. Ak to tak je, začala by som nasadením progesterónu v druhej polovici cyklu a v prípade pozitivity tehotenského testu v pokračovaní jeho užívania minimálne do 12. týždňa tehotenstva.

Straty v tak skorej fáze sa dejú predovšetkým pre chybný vývoj plodu. Príčina môzme byť tiež v patologickom spermiograme. Stojí za zváženie jeho vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník