Aká je pravdepodobnosť, že sa zopakuje biochemické tehotenstvo?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

v októbri sme mali žiaľ biochemické tehotenstvo a tým pádom som nemala v novembri ovuláciu. Našťastie už menzes nabehol normálne 28 dní.

Chcem sa opýtať, či je šanca otehotnieť po tom, že som mala v októbri biochemické tehotenstvo, a či je veľká pravdepodobnosť, že sa zopakuje?

Odporúčate brať nejaké vitamíny okrem Femibionu?

Ešte sa chcem spýtať, prečo sa nám nedarí otehotnieť 4 mesiace?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je malá šanca, že sa prípad zopakuje (ak za tým nie je objektívna príčina u Vás oboch).

Šancu už samozrejme otehotnieť máte.

Základom je prekoncepčne užívanie kyseliny listovej, ktorá je vo Femibione obsiahnutá v dostatočnom množstve.

Nedá sa povedať, že sa Vám otehotnieť nedarí. Zdravý pár počne v rámci jedného roka snaženia sa. Takže je to stále v poriadku.

Držím palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník