Aká je najlepšia poloha pri pokojovom režime kvôli skrátenému krčku?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 29 tt a začal sa mi skracovať krčok (na základe cervikometrie) - zatiaľ je tuhý a neotváram sa. Dr. nasadila liečbu 1x denne 220 mg magnézia, Utrogestan vaginálne 1-0-1 a kľudový režim s tým, že ležať na ľavej strane. Dosť žien ale píše, že treba mať nohy vyložené hore.

Tak by ma zaujímalo, aká poloha je lepšia?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ideálne s vyloženou panvou a nie len nohami. Najlepšie by bolo, keby sa Vám podarilo podložiť spodné nohy postele a ležali by ste “dolu kopcom”. Bábätko sa tým pádom netlačí “dole”, ale “hore”.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník