Aká je liečba pre partnera pri bakteriálnej vaginóze?

Zodpovedané
19. jún 2022

Dobrý deň,

pri preventívnej prehliadke mi bola diagnostikovaná bakteriálna vaginóza. Nemám žiadne problémy, bolesti, viditeľne väčšie množstvo výtoku, či výrazný zápach. Hygienu dodržiavam na 100 %, na kúpaliská nechodím, s manželom sme si verní, preto ma to veľmi prekvapilo. Liečba od Dr sú len tablety na vkladanie (nie atb, "len" laktobacily). Všade čítam, že sa vaginóza lieči antibiotikami a teraz som na pochybách.

Mam skvelú lekárku, nemohla sa však pomýliť?

Zabudla som sa taktiež spýtať na potrebu preliečiť nejakým spôsobom aj partnera.

Ak áno, aká je liečba pre partnera?

Kedy je možné mať pri tomto probléme pohlavný styk? Na kontrolu prísť nemám.

Ďakujem.

Dobrý deň,

bakteriálna vaginóza je spôsobená infekciou Gardnerella vaginalis. Typický hojný belavý výtok a najmä po styku rybací zápach sú sprievodnými príznakmi.

Lieči sa antibiotikami tak žena, ako aj partner.

Neviem či nenastala komunikačná chyba. Skúste sa spojiť s Vašou pani doktorkou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník