Ak mám HPV vírus, znamená to, že budem jeho prenášačom navždy?

Zodpovedané
6. dec 2022

Dobrý deň,

chystám sa tento týždeň k doktorovi, čiže ešte neviem, či je to HPV vírus alebo len vyrážky z holenia, ale na pysku mám na oboch 1 maličkú vyrážku, rovnakej farby ako kožu, no na “špičke” mierne bledú. Viem, že by to mohol byť HPV vírus, moja otázka znie...

Ak by sa HPV vírus potvrdil, znamená to, že už budem jeho prenášačom navždy?

Alebo sa dá aj v tomto štádiu zaočkovať a tak sa nejak “pobiť” s vírusom?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

špicaté kondylómy sú v dôsledku infekcie HPV. Bežné vyrážky nie.

Čo sa ale týka prípadnej pozitivity, vie sa s ním telo vysporiadať. Je potrebné posilniť imunitný systém užívaním napríklad Indolu alebo HPVirinu. Lokálne ošetriť miesta výskytu a dať sa zaočkovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník