Ak by išlo o biochemické tehotenstvo, koľko dní po MS mi môže ukazovať test pozitivitu?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

menštruácia mi meškala jeden deň, spravila som si test a hneď po namočení ostal výrazne pozitívny. Na druhý deň sa mi spustila menštruácia. Po skončení si plánujem spraviť ešte test.

Ale chcem sa spýtať, ak by išlo o biochemické, prípadne potrat, koľko dní po MS mi môže ukazovať test pozitivitu?

Pri mojich tehotenstvách nikdy nešlo o "knížkovú tehotnosť", keďže počas všetkých tehotenstiev som mala prvé dva - tri mesiace menštruáciu.

Mám po skončení ms zájsť ku gynekológovi?

Ďakujem.

Dobrý deň,

po skončení menzesu už bude pravdepodobne test negatívny pokiaľ išlo iba o biochemickú graviditu.

Ak bude test aj naďalej pozitívny, kontaktujte ambulantného gynekológa a ten Vám naplánuje termín kontroly.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník