12 ročná dcéra má druhý menzes a ide z nej čierna krv. Je nutná návšteva gynekológa?

Zodpovedané
25. mar 2022

Dobrý deň,

moja 12 ročná dcéra dostala svoju druhú menštruáciu. Druhý deň je krv čiernej farby.

Máme to riešiť u gynekológa?

Týždeň pred nástupom menštruácie mala silné bolesti v podbrušku.

Kedy sa odporúča prvá návšteva gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvá návšteva u gynekológa by mala byť po dovŕšení 18 rokov. V prípade ťažkostí, či po (ideálne pred) prvom pohlavnom styku.

V prípade 12 ročnej slečny je ešte vyhľadať gynekológa so zameraním na pediatrickú populáciu.

Pravdepodobne krv iba zoxidovala a nič to neznamená. Keďže som ale nález nevidela, neviem sa presnejšie vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník