Znižuje sa bonita klienta v banke, keď bol evidovaný na úrade práce?

Zodpovedané
11. aug 2023

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. S priateľom by sme si chceli v priebehu dvoch rokov žiadať o hypotéku na dom.

Ak je osoba predtým ako žiada o hypotéku 6 mesiacov na úrade práce ako nezamestnaná, môže to poškodiť jej bonitu v banke?

Po úrade práce som bola normálne zamestnaná vyše roka.

Pozerá sa banka spätne na človeka ako rizikovejšieho?

Môžeme vďaka bonite klienta dostať nižší úrok v banke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie. Bude sa riešiť aktuálny pracovný pomer, ako dlho trvá, aká je to profesia, aká je výška čistého príjmu, prípadne aký je to zamestnávateľ a podobne.

Obdobie predtým, ani nezamestnanie sa nerieši.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk