Záleží výška alebo rýchlosť schválenia úveru od času kúpy domu?

Zodpovedané
4. sep 2024

Dobrý deň,

máme rozostavaný dom na švagrininom pozemku. Manžel tvrdí, že prepísať na nás ho dáme až vtedy, ak budeme potrebovať požiadať o úver na dostavanie domu.

Má to nejakú logiku, či na tom, kedy dom akože odkúpime záleží výška alebo rýchlosť schválenia úveru?

Ako vlastne súvisí čas, kedy akože tú našu stavbu odkúpime s úverom?

Ja som to nepochopila a doma sa vysvetlenia nedočkám.

Ďakujem

Dobrý deň,

tak vy viete riešiť výstavbu domu len na Vašom pozemku a s Vašim stavebným povolením. Banka Vám hypotéku na stavbu domu nedá, pokiaľ nebude aj pozemok aj rozostavaná nehnuteľnosť a aj stavebné povolenie vydané na Vaše meno.

Ak máte v pláne riešiť hypotéku, odporúčam čím skôr všetko prepísať na Vás a začať si vybavovať stavebné povolenie na Vaše meno.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk