V marci nám bude končiť úrok 0,89%. Bude sa nás týkať nová štátna pomoc?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom hypotéky. V 3/2018 sme uzatvorili hypotéku vo VÚB, o 2 mesiace sme hypotéku navýšili o 15 000 EUR a novú hypotéku nám nazvali Flexihypotéka refinančná. Po celý čas sme vo VÚB, v marci nám bude končiť úrok 0,89%.

Bude sa nás týkať nová štátna pomoc?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi ťažké určiť, ale pravdepodobne nie. Bolo mi povedané z MFSR, že hypotéka môže byť refinancovaná vo vlastnej banke, no musí to byť v kombinácii s nejakým účelom na bývanie (napríklad refinancovanie + kúpa). Ak je tam len účel "refinancovanie", tak že vraj sa to na to nebude vzťahovať.

Radšej mi napíšte na mail a skúsim Vám konkrétne prezistiť tento presný prípad + v prípade, ak by sa to nedalo by som Vám prepočítal, kde sú teraz najvýhodnejšie podmienky na hypotéku (vo VÚB sú teraz totiž dosť vysoké úroky).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk