V ktorých bankách je možnosť schválenia hypotéky po 4 mesiacoch od zvýšenia platu?

Zodpovedané
21. aug 2024

Dobrý deň,

zvýšili nám s partnerom plat, preto sme sa rozhodli ísť do hypotéky na dom, ktorý sme si zarezervovali. Avšak do dátumu, do kedy nám platí rezervačka nám vychádzajú len 4 zvýšené výplaty. Ak by sa to krátilo 6-timi, nevychádza nám výška hypotéky akú potrebujeme.

Je nejaká banka, ktorá vie poskytnúť výnimku?

Hrozí nám, že nám padne záloha 30 000 EUR za dom.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

banky, ktoré takto akceptujú navýšenie príjmu už po 3 mesiacoch sú SLSP, 365 banka a Tatra banka. Väčšinou je to schvaľované iba na výnimku.

Ideálne je to riešiť priamo cez odborníka, ktorý by Vám to vedel v banke vybaviť a schváliť. Neriskoval by som to pri takej vysokej zálohe, že by som si to ako laik riešil po vlastnej osi.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk