V ktorej poisťovni sa najviac oplatí poistiť si dom?

Zodpovedané
14. nov 2023

Dobrý deň

s manželom sme si kúpili nový dom a chceme si ho poistiť. Poistky na auto máme v Allianzi, tak sme si tam urobili prepočet a pripadá nám to príliš drahé. Vychádza to 272 EUR ročne. Chceli by sme mať pokryté všetky také veci ako sú požiar, silný vietor, zemetrasenie a veci, ktoré máme doma.

Kde sa najviac oplatí poistiť dom?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka poistenia domu a krytia v poistení, tak väčšina poisťovní má skoro identické krytie čo sa týka najvyšších balíčkov. Teda až na malé rozdiely napríklad pri krytí spotrebičov, plesní, spodnej vody a podobne.

Dôležité je zvoliť si najvyššie balíky a správne poistnú sumu. Pri dome by to malo byť cca 1900 EUR na m2 + DPH, aby to bolo na istotu. Čo sa týka poistenia domácnosti, tak pri domoch pri priemernom zariadení tak 40/50 000 EUR by mala byť poistná suma, pri starom vybavení tak 30 000 EUR a pri nadštandardnom pokojne 60/70 000 EUR.

Odporúčal by som najmä poistenie v Uniqe, Allianzi a Generali, prípadne aj Collonade má teraz dobrý produkt. Celkovo najlepšie je z mojich skúseností poistenie v Uniqe.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk