V ktorej poisťovni je najlepšie poistiť sa proti smrti?

Zodpovedané
30. máj 2022

Dobrý deň,

mám 48 rokov a nemám žiadnu poistku a ani úver. Chcela by som nejakú, aby v prípade mojej smrti dcéra dostala financie. Preštudovala som nejaké produkty. Nechcem nejaké drobné pripoistenia. Základ je úraz, trvalé následky a smrť. Mesačná platba cca 40 eur.

Existuje niečo, čo spĺňa moje požiadavky?

V ktorej poisťovni sa mám popýtať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je určite dobre, že zvažujete investovať najme do "veľkých rizík" - teda smrť, trvalé následky a úraz. Zvážte pozrieť sa na pripoistenie aj invalidity a rizikových (alebo sa tiež nazývajú aj ako kritické či civilizačné ochorenia). Ďalšie pripoistenia považujem za tie "drobné". Pričom z povahy Vášho majetku a stavu financií už viete určite, či investovať do všetkých týchto "veľkých rizík" a asi aké čiastky. Prípadne sa o tom aj poraďte.

No a čo sa týka radenia, určite je rozumné urobiť si ponuky z viac poisťovní. Uviedol by som príklad mňa a priateľa, pričom sme rovnako starí a máme obdobnú rodinnú aj finančnú situáciu. Ja a moja rodina máme poistenia najmä v Generali, on si má spolu s rodinou poistenia v Uniqe (bývalej AXE). Ak si totiž zvolíte nejakú predstavu poistenia a hodnoty, tak sa dá ľahko cez kalkulačky poisťovní zrátať kde to koľko stojí. Potom sa treba pozrieť na čakacie doby či na výluky alebo samotný obsah poistenia (napr. pri trvalých následkoch úrazu či kritických ochoreniach alebo chirurgických zákrokoch sú podstatné rozdiely medzi poisťovňami a poistkami).

V neposlednom rade samotnú ponuku a najmä upresnenie ceny vo Vašom veku doplní aj Váš zdravotný stav. S mojimi klientami riešime životné poistenia len s tým, že sa dáva poisťovni vopred detailný zdravotný pohľad na Vás. Poisťovňa sa tak vyjadrí a potvrdí ceny, prípadne Vás informuje počas akceptácie zmluvy o tom, či kvôli Vášmu zdravotnému stavu neurobí nejaké výluky z poistenia. Toto je vždy lepšie vediet na začiatku a nie až, ked príde na nejaké nečakané odmietnutie či zníženie poistného plnenia. Keďže nepoznám množstvo dôležitých informácií a najmä veľmi kľúčový zdravotný stav, tak sa mi ťažko niečo odporúča.

Rád by som Vám teda poradil využiť obdobné služby ako poskytujem ja, teda služby finančného sprostredkovania, kde si jednoducho dáte vypracovať predbežné ponuky. Overí sa Vaša situácia a upozornia Vás na rozdiely medzi poistkami. Následne po zadaní žiadosti spolu so zdravotným dotazníkom dôjde k potvrdeniu ponuky od poisťovne, prípadne Vás informujú o úpravách a návrhoch (ak by sa nepozdával poisťovni napr. Váš zdravotný stav - môže dôjsť napr.k zmene ceny alebo k výlukám pri niektorých poisteniach). Ak by ste si to chceli overiť samostatne a nemuseli obehávať všetky poisťovne, nakoľko nemáte prístup k takým informáciám a kalkulačkám ako sprostrdkovateľ, môžete navštíviť priamo poisťovne.

Tu by som Vám chcel dať do pozornosti túto finančnú súťaž, kde sa zúčastnilo 191 odborníkov na financie, alebo ľudí, čo sa pohybujú aktívne na finančnom trhu a nominovali TOP produkty či poisťovne:

Určite tam nájdete tipy, na dobré poistenia. Ja, moja manželka a deti sme poistení v Generali. Avšak to nemusí byť najlepšia ponuka pre Vás, vždy je dobré si pri produktoch a službách, ktoré budete využívať desaťročia a majú byť Vašim ochranným dáždnikom, dať námahu a porovnať možnosti.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk