V ktorej banke sú menej prísne podmienky na získanie úveru?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

chcela by som si požiadať o bezúčelový alebo spotrebný úver (chcela by som si zakúpiť auto a spotrebič do domácnosti). Potrebovala by som si teda požičať 5000 - 7000 EUR. Splátku by som chcela približne 100 EUR + možnosť posielať mesačne aj vyššiu čiastku a prípadne skôr splatiť.

Aktuálne mám 20 rokov. V roku 2023 som maturovala a potom som do júna 2024 bola študentkou vysokej školy, ktorú som zanechala. Počas vysokej školy som žiadala o úver na viacerých miestach - napríklad Home Credit na zakúpenie tabletu, ale však neúspešne. Banky som neskúšala, pretože som vedela, že mi určite neschvália. Takže neúspešné žiadosti o úver mám (teda len v nebankovkách). Minulý mesiac som len orientačne žiadala o úver v Home Credit, keďže už som bola zamestnaná. Úver mi schválili len čiastočne a to na čiastku 2000 EUR.

Mám študentský účet v Tatra banke. Som zamestnaná od 3.6.2024 (takže hneď po ukončení štúdia) na škúšobnú dobu 3 mesiace a v septembri mi bude predlžená pracovná zmluva. Mám klasický trvalý pracovný pomer, avšak mám minimálnu mzdu. Som zamestnaná v práci, kde som od 16 rokov každý rok brigádovala (takže vôbec sa nebojím straty zamestnania a podobne). Splácam 39 EUR mesačne v Orange za telefón + paušál. Orange som vždy vyplatila včas a bez problémov.

Nemám deti, ani žiadne iné úvery. Žijem s priateľom v byte, ktorý vlastnia jeho rodičia, takže náklady na bývanie máme minimálne. Bohužiaľ mám, ale trvalý pobyt na meste, takže vlastne nemám trvalý pobyt, ale len prechodný. Ďalší problém, ktorého sa obávam je však, že mám peniaze vyplácané v hotovosti. Pani v Tatra banke mi povedala, že to môže byť u nich problém, ale keď som napríklad pozerala 365 banku tak mali uvedené, že príjem overujú v Sociálnej poisťovni takže by nemali mať problém s tým, že nie je na účte.

Aké šance mám na úver?

Viete poradiť banku, kde sú menej prísne podmienky?

Myslíte, že by mi Home Credit schválil požadovanú čiastku?

Aj keď samozrejme chcem získať úver v klasickej banke a nie v nebankovke (kvôli úrokom). O úver plánujem žiadať až v septembri s predĺženou zmluvou a dokladovateľným príjmom za posledné tri mesiace.

Ďakujem

Dobrý deň,

s tým občianskym to môže byť problém. Keď som to riešil naposledy, tak to brala myslím len VÚB banka a SLSP. Čo sa týka príjmu, musíte ho mať minimálne 3 celé mesiace. Tým, že máte aj nejaké zamietnuté žiadosti v nebankovkách a celé to vychádza celkom na tesno si myslím, že Vám to po 3 mesiacoch nikde neschvália, možno v nejakej nebankovke. Môžete potom skúsiť Home Credit, no s nebankovkami nespolupracujem. V tomto Vám neviem dať stopercentnú odpoveď.

Ideálne počkať a riešiť to po 6 odpracovaných mesiacoch.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk