V ktorej banke sa najviac oplatí hypotéka na 5 rokov?

Zodpovedané
7. dec 2022

Dobrý deň,

chceli by sme si s manželom požičať na kúpu nehnuteľnosti 60 000 eur. Radi by sme to splatili do 5 rokov. Pre istotu v banke by sme si to dali na 10, ak by sa náhodou niečo prihodilo a nepodarilo by sa nám splácať mimoriadne splátky. Viem, že v ČSOB majú povolené mimoriadne splátky každý mesiac.

V ktorej banke sa podľa Vás najviac oplatí vziať si hypotéku na tak krátku dobu?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne som väčšinou toho názoru, že je najlepšie hypotéku natiahnuť na čo najdlhšie obdobie, rozdiel na mesačnej splátke si odkladať a hypotéku splatiť predčasne naraz.

Je to čisto preto, lebo ak sa peniaze odkladajú správne, tak ročné zhodnotenie je oveľa vyššie ako ročný úrok na hypotéke. Hypotéka sa ekonomicky splatí skôr a aj si viete vytvoriť pekný majetok v desiatkách tisíc eur. Moje odporúčanie je určite teda natiahnuť si hypotéku a zvyšok peňazí investovať.

Čo sa týka banky, tak ak by ste si hypotéku chceli aj zafixovať na tých 10 rokov, tak momentálne najlepšie podmienky má ČSOB banka pre solventných klientov (nie mladí, vysoký čistý príjem z dlhotrvajúceho zamestnania...).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk