V akej výške mi bude vyplatená poistka?

Zodpovedané
1. jan 2024

Dobrý deň,

vypovedali sme životnú poistku. V liste od poisťovne píšu: “K dnešnému dňu predstavuje zostatok na Vašej poistnej zmluve sumu vo výške 5 800,25 EUR.”

V zmluve je priložená tabuľka. Zmluva bola platná od 30.6.2010 a skončila dnešným dňom. Takže sa platila 13,5 roka.

Ako je to s tými sumami?

Týka sa ma odkupná hodnota, alebo len tá, ktorú mi napísali v liste?

Ide o produkt Farbička od Allianz.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto v tabuľke je len informatívny údaj, ako sa to malo vyvíjať. Momentálne je Vaša odkupná hodnota 5 800,25 EUR, to z poisťovňe aj dostanete.

Môže to byť aj kvôli tomu, že je tam nejaký odkupný poplatok za predčasné zrušenie. To si nie som istý na 100%. Každopádne to, čo ste obdržali aktuálne je relevantné. Tabuľka je len predikcia do budúcna a netreba s tým rátať na 100%.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk