Uvažujem o refinanci len na moju osobu a 30 rokov. Prejde mi to?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

mám hypotéku, zostatok 18 rokov a 100 000 EUR. Bral som si ju s rodinnou príslušníčkou, pretože môj príjem na to nestačil. Brali sme hypotéku 120 000 EUR s hodnotou nehnuteľnosti 220 000 EUR.

Teraz po 5 rokoch uvažujem o refinanci len na moju osobu a 30 rokov.

Berie sa do úvahy, ak by mi príjem nestačil na tých 100 000 EUR, že hodnota nehnuteľnosti je momentálne 420 000 EUR?

Dala by mi to banka?

Príjem 1300 EUR netto (1 dieťa), nikdy som nemeškal ani jeden deň.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, Váš príjem musí postačovať na aktuálny zostatok hypotéky. Aktuálne Vám postačuje tak na 90 000 EUR, čiže by ste museli chvíľu počkať (niečo posplácať, navýšiť príjem, alebo aj jedno aj druhé).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk