Spoločnosť Cetelem zanikla. Ako dosiahnem vymazanie z úverového registra?

Zodpovedané
9. sep 2024

Dobrý deň,

asi pred 7 rokmi som kúpila sedačku na splátky cez Cetelem. Toto bolo riadne splatené asi v dvoch splatkach, avšak stále som v úverovom registri. Vraj tam mám aktívnu kartu.

Ja žiadnu nemám a ani som nikdy nepoužila nič podobné. Už som spoločnosť niekoľkokrát žiadala o vysvetlenie a údajne ma vymazali. No v banke mi zamietli hypotéku práve pre toto, lebo stále to vidia v uverovom registri.

Ako dosiahnuť, aby to odtiaľ odstránili?

Medzičasom spoločnosť Cetelem už zanikla.

Ďakujem

Dobrý deň,

treba si to určite najprv skontrolovať. Vyžiadajte si výpis z NRKI, čo je nebankový úverový register. Podľa toho, čo tam budete mať budete vedieť, či je to kvôli tomu alebo nie. Ak áno, treba ich znova kontaktovať, že to tam máte a potrebujete tento nepravdivý údaj vymazať. Môže sa stať, že Vám tam svieti niečo iné. Potrebujete si toto najprv sami skontrolovať.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk