Som SZČO a môj obrat za rok 2023 bol 42 500 EUR. V ktorej banke dostanem hypotéku aspoň 150 000 EUR?

Zodpovedané
23. aug 2024

Dobrý deň,

som SZČO, môj obrat za rok 2023 vyšiel 42 500 EUR.

V ktorej banke by som mohol dostať hypotéku aspoň 150 000 EUR?

Zaráta mi SLSP aspoň 55% z obratu, alebo je to obmedzené len do zárobku 30 000 EUR?

Výdavky mám paušálne. Mám na založenie k hypotéke pozemok ktorý znalec nacenil na 105 000 EUR plus byt alebo dom, ktorý budem brať sa nacení. Manželka je momentálne na dlhodobej PN tehotná, takže jej príjem sa asi neráta. Ja mám 32 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

SLSP berie 60% ale iba do obratu 35 000 EUR. Ten rozdiel v obrate akceptujú individuálne, čiže z 35 000 EUR by Vám zobrali 60% a zo zvyšku napríklad 20%. Ťažko povedať. VÚB ale berie 55% až do tržieb 80 000 EUR za rok, čiže v tejto banke by vám to vedelo prejsť. Možno nie úplne 150 000 EUR, ale tak 140 - 145 000 EUR určite.

Prípadne sa dá vyžiadať výnimka na príjem. Tým pádom by Vám možno vedeli akceptovať aj limit tých 150 000 EUR. Ak chcete, pokojne mi môžete napísať na mail a viem Vám o túto výnimku požiadať aj na diaľku.

Potom ešte mBank akceptuje 10 - 70% v závislosti od typu podnikania, čiže ešte aj tam je šanca na danú výšku hypotéky. Ja by som to určite riešil skôr vo VÚB banka (väčšia banka, menej obštrukcií, lepšia retencia...).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk