Som rozvedená, v čistom zarábam 1800 EUR a mám 2 deti. Akú maximálnu hypotéku dostanem na 20 rokov?

Zodpovedané
6. aug 2024

Dobrý deň,

mám 38 rokov, 2 deti, som rozvedená. Príjem v čistom mám 1800 EUR mesačne. Mám leasing na auto, kde je zostatok istiny 6900 EUR a mesačná splátka 140 EUR mesačne. Leasing nechcem refinancovať do hypotéky. Vlastním dom v okresnom meste, ktorý mi znalec ohodnotil na 217 000 EUR.

Koľko by bola maximálna hypotéka na 20 rokov?

Aká by bola maximálna mesačná splátka na hypotéku, ktorú môžem mať?

Našla som si spôsoby výpočtu aj na internete, ale neviem či správne započítavam stress test. Hypotéku chcem vziať vo VÚB banke na 20 rokov, aktuálny úrok majú 4,39%. Chcela by som hypotéku v sume 96 000 EUR na 20 rokov.

Vyšlo by mi to po odpočítaní leasingu a stress testu?

Ďakujem

Dobrý deň,

maximálna mesačná splátka na hypotéku by bola približne 620 EUR mesačne.

Ja osobne by som odporúčal refinancovať do danej hypotéky aj lízing. Tým pádom by ste mali limit na mesačnú splátku o 140 EUR mesačne vyšší.

Maximálna hypotéka by bola približne 85 000 EUR, pri refinancovaní lízingu približne 100 000 EUR by ostalo na hypotéku po vyplatení lízingu.

Odporúčam hypotéku na čo najdlhšiu dobu a rozdiel v mesačnej splátke si odporúčam odkladať na predčasné splatenie hypotéky. Pri zhodnotení daných prostriedkov vo výške 7/8% ročne viete hypotéku splatiť aj skôr ako o 20 rokov takýmto spôsobom a zároveň máte na začiatku vyšší celkový limit.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk