Som na rodičovskej a manžel má najvyšší invalidný dôchodok. Dostaneme hypotéku?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

poberám rodičovský príspevok. Pred materskou som pracovala v nemocnici ako sestra a pracovný pomer mám na dobu neurčitú. Manžel poberá najvyšší invalidný dôchodok a pracuje na dohodu.

Ak by sme predali byt, ktorý vlastníme, mohli by sme si kúpiť rodinný dom?

Dali by nám v banke hypotéku?

Môžeme využiť mladomanželsku pôžičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

banky vedia akceptovať príjmy invalidný dôchodok a aj rodičovský príspevok, no záleží o koľko by ste chceli žiadať. Dohoda sa väčšinou naekceptuje, ale sú nejaké výnimky na trhu.

Záleží zároveň od toho, koľko máte rokov, počet detí, aktuálne úvery a podobne, aby sa to dalo vyhodnotiť.

Čo sa týka mladomanželskej pôžičky, záleží aký dom si chcete kúpiť, kedy ste sa zobrali a podobne. Je veľa otáznikov, kvôli čomu vám neviem presne Vašu otázku zodpovedať. Môžete mi napísať na mail doplňujúce informácie a pozriem sa Vám na to.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk