Skončila mi fixácia a zvýšili mi splátku hypotokéky. Ako postupovať, aby sa už nezvyšovala?

Zodpovedané
4. sep 2024

Dobrý deň,

mám hypotéku vo VÚB. Mala som fixáciu na 3 roky, teraz mi skončila.

Viem si spraviť inú, aby mi to hocikedy nezvyšovali?

Aký je tam postup?

Zvýšili mi hypotéku o 115 EUR. Nechcem, aby to o rok bolo tiež o toľko alebo o viac.

Ďakujem

Dobrý deň,

tak stále po konci fixácie dostanete nové podmienky. Podľa toho akú dlhú si vyberiete fixáciu, tak tak dlho nebudete mať zmenu úrokovej sadzby.

Ak ste mali fixáciu na 3 roky, tak aj táto nová sadzba s novou splátkou Vám bude trvať ďalšie 3 roky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk