Schvália nám spoločný úver, keď robím iba na polovičný úväzok?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

pracujem na polovičný úväzok na 6 mesiacov a pravdepodobne mi bude predĺžená zmluva. Zarábam okolo 300,20 EUR. Priateľ je na plný úväzok, robí už 2 roky a výplatu má okolo 3 000 EUR. Sme bezdetní, úvery nemáme žiadne. Ja mám 22 rokov, priateľ 31.

Chceli by sme si kúpiť dom, ktorý už máme aj vyhliadnutý. Stojí okolo 80 000 EUR.

Bolo by dobré ísť priateľovi ako ručiteľ?

On zarába viac a úver by zobral on.

Alebo by bola šanca zobrať úver spoločne.

Schválili by nám to a koľko približne?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj keby ste išli spolu do úveru a aj keby išiel on sám, úplne bez problémov by Vám v každej banke schválili túto výšku úveru. Či už by Vám to akceptovali alebo nie. Banka však akceptuje aj polovičný úväzok, ale ak je dohodnutá doba určitá, ktorá bude končiť do 3 mesiacov od podania žiadosti o hypotéku. Bude potrebné doložiť aj potvrdenie o predĺžení doby určitej od zamestnávateľa, prípadne potvrdenie o zmene pracovného pomeru na dobu neurčitú.

Ak by ste chceli prepočítať všetky banky z hľadiska limitov, úrokových sadzieb, podmienok na získanie najlepšej úrokovej sadzby + poplatkov za poskytnutie hypotéky, pokojne mi napíšte na mail a môžem Vám také porovnanie pripraviť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk