Schvália nám refinancovanie hypotéky?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

v marci 2025 nám končí fixácia hypotéky.

Odporučili by ste urobiť jej refinancovanie teraz?

Ak sa rozhodneme len čisto refinancovať, bude na to vôbec šanca, ak manžel má na páske minimálnu mzdu a ja som na rodičovskom?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či sa Vám oplatí refinancovať aktuálne s istotou povedať neviem. Totiž viem s veľkou pravdepodobnosťou predpovedať, ako sa budú vyvíjať úrokové sadzby v najbližšom období (1 rok).

O dva roky od teraz je to dlhá doba a úroky môžu byť v tomto čase na rôznych úrovniach. Môžu byť na podobnej úrovni ako sú teraz, ale aj o 2/3 percentá vyššie, ale aj o percento nižšie (to však predpokladám najmenej).

Dosť záleží aj od toho, v akej banke ste momentálne a akú máte úrokovú sadzbu teraz. Pokiaľ máte sadzbu okolo 1%, tak by som hypotéku asi nerefinancoval. Ak 2% alebo vyššiu, tak by som refinancovanie zvážil.

Vo vašom prípade viete možno využiť aj čisté refinancovanie bez overenia výšky príjmu. Viac sa o tomto spôsobe dočítate v článku na mojej webstránke:

https://relyon.sk/blog/refinancovanie-hypoteky-...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk