Riaditeľka zle zadala hodnotu nehnuteľnosti do systému a po oprave nám dáva vyšší úrok. Ako postupovať?

Zodpovedané
3. mar 2023

Dobrý deň,

pri refinancovaní hypotéky s úrokovou sadzbou 3,20% a podpísaním zmluvy sa zistilo, že pani riaditeľka zle zadala do systému banky informácie (hodnotu nehnuteľnosti). Po víkende nás informovala o skutočnostiach a dohodnutie termínu na podpis novej zmluvy, ale už s úrokovou sadzbou 3,40%. Vraj sa po víkende menili úroky.

Nesúhlasili ste s tým, pretože je tam veľký rozdiel a chyba nebola na našej strane. Údajne sa to už nedá spätne zadať do systému. Sťažnosť je podaná na ústredie banky.

Akým spôsobom je možné riešiť túto situáciu?

O mesiac máme výročíe ukončenia fixácie v predošlej banke a nová platná zmluva je už v druhej banke schválená a podpísaná.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto treba komunikovať priamo s bankou a na toto neexistuje nejaký všeobecný postup.

Nestretol som sa ešte s ničím takým. Pravdepodobne sa jedná o Prima banku, kde schválenie a všetko ostatné ide cez proces pri čistom refinancovaní a tam to nevie ľudský faktor zachrániť ani vtedy, keď to bola chyba na ich strane.

Musíte to vykomunikovať priamo s riaditeľom pobočky a následne s centrálou spoločnosti. Uvidíte, že čo Vám povedia.

Ak sa to nebude dať opraviť, tak budete musieť buď zobrať hypotéku s novým úrokom, alebo odvolať schválenú žiadosť a počkať si na nový úrok v aktuálnej banke, ktorý bude určite vyšší aj ako 3,40%.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk