Refinancovala som pôvodný úver, ktorý reálne nesplatím. Aký postup môžem očakávať od Tatra banky?

Zodpovedané
27. okt 2023

Dobrý deň,

brala som si refinančny úver od Tatra banky a v ňom som refinancovala pôvodný úver z VÚB. Ten však reálne asi nesplatím, keďže môj partner minul prostriedky na to určené. Obidva úvery budem včas a riadne splácať.

Aký postup môžem očakávať od Tatra banky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono to veľmi takto nefunguje. Ak by bolo v úverovej zmluve dohodnuté vyplatenie úveru, tak by sa priamo peniaze z Tatra banky stiahli na účet VÚB banky. Teda by ste s nimi nevedeli disponovať.

Skontrolujte si v úverovej zmluve, či tam máte podmienku vyplatenia toho aktuálneho úveru vo VÚB. Ak áno a nastala nejaká chyba, tak Tatra banka môže od Vás v dohľadnej dobe pýtať naspäť peniaze (dôjde k zosplateniu úveru kvôli nedodržaniu podmienok).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk