Ráta sa do príjmu pri hypotéke aj daňový bonus?

Zodpovedané
21. dec 2023

Dobrý deň,

s partnerom máme 3 deti. Chceli by sme si zobrať hypotéku na kúpu bytu vo výške 122 000 EUR. Nejaké peniaze máme už odložené. V banke nám povedali, že nám bude vychádzať len nejakých 107 - 108 000 EUR, lebo že sa nám do príjmu neberie daňový bonus.

Majú to tak všetky banky?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňový bonus sa berie v plnej výške v SLSP, Tatra banke, 365 banke. Keď je to ako súčasť príjmu čo Vám chodí na účet, tak aj v Prima banke. Ostatné banky tento príjem neakceptujú, čiže si treba vybrať z týchto.

Ak by ste potrebovali vo Vašom prípade porovnať podmienky pri týchto bankách, pokojne mi napíšte na mail a pomôžem Vám.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk