PSS verzus SLSP. Kde sú výhodnejšie podmienky?

Zodpovedané
5. mar 2023

Dobrý deň,

všade počúvam, že PSS je drahšia ako SLSP. Mne však splátka vychádza pri hypotéke na 90 000 eur okolo 430 eur. V SLSP cez 500 eur. PSS nám dala úrok 2,99 a SLSP 4,19.

Ako je teda možné, že je PSS menej výhodná?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri hypotéke medzi PSS a SLSP nie je skoro žiadny rozdiel.

Akurát PSS má aktuálne lepšie úrokové sadzby, no zároveň má inak nastavené splácanie - pomer splátky a úroku. Často sa stáva, že pri refinancovaní úveru z PSS do inej banky zistíte, že máte po pár rokoch dosť vysoký zostatok dlhu a že ste toho splatili menej, ako by ste splatili v štandardnej banke. A to napríklad v SLSP. To splácanie sa ani nedá presne určiť, klienti PSS ho však vidia v ich online konte.

Ak by ste však mali hypotéku celý čas v jednej inštitúcii, tak sa Vám oplatí viac PSS.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk