Prvú časť kúpnej ceny som uhradila, zvyšok som riešila cez nebankovku. Je to problém?

Zodpovedané
11. sep 2024

Dobrý deň,

banka mi schválila Žiadosť o úver, kde sme podpísali úverové zmluvy, majitelia záložné zmluvy, do banky sa prinieslo orazené potvrdenie z katastra.

Prvú časť kúpnej ceny som uhradila, lenže mi chýbalo 8000 EUR. Neriešila som to v banke, ale v nebankovke. Prešlo 1,5 týždňa a v banke mi nezdvíha ani jeden špecialista, neodpovedajú na e-maily a nevolalo mi žiadne cudzie číslo.

Je v tom problém?

Budem si tento záväzok musieť vyrovnať dokladovať v banke vyrovnanie dlho, tak aby som to stihla do 30 dní?

Mám na mysli 30-dňovú platnosť od podpisu Úverovej zmluvy.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa ešte hypotéka nečerpala, tak do banky treba fyzicky priniesť zvyšné veci k čerpaniu. Ak potvrdenie z katastra máte, tak ešte treba minimálne vinkuláciu poistenia nehnuteľnosti a právoplatnú kúpnu zmluvu (ak ide o kúpu nehnuteľnosti). Prípadne vyčíslenia úverov, ak sa do hypotéky ešte niečo iné refinancuje. Najlepšie je navštíviť banku osobne.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk