Príspevok na zvýšenú splátku úveru. Je potrebné doložiť doklad o vyplatení úveru?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

od 1.6.2024 je možné žiadať o túto dávku aj pri refinancovaných úveroch, kde je potrebné doložiť súčasnú úverovú zmluvu, pôvodnú úverovú zmluvu (prípadne viaceré pôvodné) a oznámenie (dodatok ku zmluve) o zvýšení splátky úveru na bývanie z dôvodu zvýšenia úrokovej sadzby. Toto všetko spolu so žiadosťou bolo predložené na ÚPSVaR. Pracovníčky požadujú ešte doklad, kde bude jasne napísané, že súčasným úverom bol vyplatený pôvodný úver. V aktuálnej zmluve sa to nikde neuvádza.

Môžu žiadať takýto doklad, ktorého potreba nie je nikde uvedená?

Čím môžem preukáza?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

uvidíme, či to tak bude vyzerať aj v praxi čo sa týka refinancovaných úverov. Mali by to však preplácať, no a dokladom môže byť napríklad vyčíslenie predošlého úveru, ktoré sa dokladalo do aktuálnej banky.

Nemyslím si, že je tam však potreba to dokladovať, no neviem to na 100%. Ešte nemám praktickú skúsenosť s preplatením pomoci pri refinancovaných úveroch a ani s tým, čo konkrétne tam treba doložiť. Ideálne nech Vám povedia na úrade presne čo chcú a kde to viete dostať.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk