Príjem z materskej a daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky. Aký je postup?

Zodpovedané
4. mar 2021

Dobrý deň,

v roku 2019 som brala hypotéku, z ktorej mi v roku 2020 bol vrátený daňový bonus. Od 1.1 2020 som bola na materskej a následne som nastúpila na rodičovskú dovolenku.

Ak by som si podala za minulý rok daňové priznanie, bol by mi tento bonus vrátený?

Do práce som nenastúpila, teda som nemala iný príjem.

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že tu si radou nie som až tak istý.

Mne vždy v nezrovnalostiach pri daňovom priznaní pomôže poradiť sa aj priamo na daňovom úrade.

Z banky si viete potvrdenie k úrokom z hypotéky vyžiadať (prípadne vygenerovať cez i-banking).

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk