Priateľ mal exekúciu, ktorú už vyplatil. Ktorá banka mu poskytne úver?

Zodpovedané
3. apr 2022

Dobrý deň,

priateľ mal nedávno exekúciu v poisťovni, ale už je vyplatená. Chceli by sme žiadať o úver alebo hypotéku, lebo by sme sa chceli časom presťahovať do svojho.

Priateľ ma dobrý plat vyše 3000 eur mesačne.

Existuje nejaká banka, ktorá by nám vedela úver poskytnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne žiadna banka mu v súčasnosti neposkytne úver, ak len nedávno vyplatil exekúciu.

Plat v tomto nie je podstatný.

Dá sa samozrejme skúsiť využiť žiadosť s výnimkou z negatívnych záznamov, avšak úspešnosť nie je vysoká (aspoň v prípadoch, o ktorých má vedomosť).

Je dôležité, aby boli v poriadku aj všetky ostatné informácie a podklady (informácie o žiadateľovi a spolužiadateľoch, zakladaná nehnuteľnosť a pod.), ktoré banka bude posudzovať, nakoľko ide pre banky o významný negatívny záznam.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk