Prenos hypotéky a osoba s právom dožitia. Ovplyvní to situáciu?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

medzi otázkami v poradni som našla jednu o možnosti prenesenia aktuálnej hypotéky. Písali ste, že je potrebné nájsť inú nehnuteľnosť, na ktorú sa dá preniesť so súhlasom majiteľa. Majiteľ je podľa kastastra jeden, ťarcha sa neuvádza. Spomenul však, že je tam osoba, ktorá má právo dožitia.

Ovplyvňujte to nejako situáciu?

Je tá osoba nutná pri vybavovaní prenosu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ovplyvní to situáciu. Taká nehnuteľnosť sa nedá založiť v prospech banky. Musí byť právo dožitia zrušené.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk