Prečo v úverovom registri stále svieti záznam o exekúcii, keď bol vymazaný samotným exekútorom?

Zodpovedané
5. aug 2024

Dobrý deň,

riešim úver na bývanie. Banka mi úver schválila, ale svieti tam poznámka o exekúcii od exekútora z Levíc. Po zaslaní e-mailu exekútorovi mi bolo povedané, že nejakou technickou chybou sa exekúcia dostala do registra. Vraj ju hneď vymažú. Po týždni mi bolo oznámené, že daná exekúcia je vymazaná. Po návšteve banky je tam stále záznam. Výpis z centrálneho registra, ktorý mi exekútor zaslal, je prázdny. Pre túto exekúciu som ostal na bode mrazu.

Prečo to stále ukazuje v úverovom registri, keď to exekútor vymazal?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi sa ešte register pre banku nestihol aktualizovať. Ja by som doložiť výpis čo máte (ten prázdny) a doložil ho do banky, nech sa skúsi urýchliť celý proces.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk