Prečo sa nám zvyšuje suma hypotéky?

Zodpovedané
4. mar 2023

Dobrý deň,

prenášali sme si hypotéku do Prima banky a prišla nám suma, ktorú budeme splácať.

Ako je možné, že každý deň sa nám suma hypotéky zvyšuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

omu nerozumiem, ako to je možné.

Nemyslíte náhodou to, že sa pravidelne zvyšuje výška istiny v mesačnej splátke? Ak áno, tak je to preto, lebo stále menšia časť mesačnej splátky bude tvorená dlhom/úrokom a väčšia časť splátkou istiny.

Ak nemáte na mysli toto, tak potom neviem. Dlh Vám musí každomesačne klesať, určite nebude stúpať.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk