Prečo mi poisťovňa vyplatila ani nie polovicu škody na byte?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

doma sme mali haváriu rozvodov a škoda sa celkovo vyčíslila na 1820 EUR. Poisťovňa nám preplatila iba 890 EUR a odvolanie nám zamietla.

Viete mi to vysvetliť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s najväčšou pravdepodobnosťou máte nízku poistnú sumu na nehnuteľnosti, a preto došlo ku kráteniu poistného plnenia.

Ak máte napríklad nehnuteľnosť v hodnote 100 000 EUR a poistenú ju máte na 50 000 EUR, tak ju máte na 50% podpoistenú. To znamená, že pri každej škode dostanete len 50% z jej výšky. Potrebujete si aktualizovať Vaše poistenie nehnuteľnosti, aby sa Vám táto situácia neopakovala.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk