Prečo mi banka nemôže poskytnúť úver v mnou požadovanej výške?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

chcem požiadať o úver. Problém ale je, že banka mi neumožní poskytnúť takú sumu ako potrebujem. Budúci rok mi končí spotrebný úver, ktorý si platím vždy načas a mám od banky poskytnuté voliteľné prečerpanie, ktoré ale nevyužívam. Prácu som nemenila, som na TPP a nebola som ani na PN. Plat mám dostačujúci.

Prečo mi banka nemôže poskytnúť viac ako požadujem?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pravdepodobne nemáte dostačujúci príjem. Hlavne si treba dať pozor na podmienku DTSI - od priemerného čistého mesačného príjmu treba odrátať životné minimá na všetky vyživované osoby, potom od tej sumy 40% povinnú rezervu, od toho splátku spotrebného úveru a povolené prečerpanie (záleží od výšky povoleného prečerpania). Výsledok je limit na mesačnú splátku všetkých úverov.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk