Poskytuje ČSOB hypotéky vo výške 90% LTV?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Poskytuje ČSOB momentálne hypotéky vo výške 90% LTV?

Ak ich poskytuje obmedzené, tak podľa čoho vyberajú, komu áno a komu nie?

Ak podám žiadosť na 90%, zamietnu to alebo schvália 80%?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ČSOB vie poskytnúť hypotéku aj na 90% LTV, pričom sleduje bonitu žiadateľov (najmä vek, výšku príjmu, vzdelanie, úverovú históriu a pomáha aj práca na TPP) a zároveň aj stav a lokalitu bytu. Bonita sa dá v tejto banke overiť ešte pred podaním žiadosti.

Vek je ideálne 30+, výška príjmu minimálne 1000 EUR v čistom, práca na TPP aspoň 1/2 roky, vzdelanie VŠ aspoň 1. stupňa a lokalita bytu musí byť krajské mesto. Zároveň ČSOB banka dáva prirážku na úrokovej sadzbe 0,7% fixne pre každého, kto pýta viac ako 80% LTV.

Sú banky, ktoré prirážku nemajú, alebo ju nemajú v takej výške. Prípadne neriešia až tak lokalitu alebo vzdelanie pri poskytnutí 90% financovania. Pokojne mi napíšte na mail a ja Vám budem vedieť povedať, či a kde by ste mali nárok na 90%-né financovanie. Ak podáte žiadosť, schvália Vám menej (nebude to zamietnuté - na to by musel byť iný ďalší dôvod).

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk